Mahçiçek, "Nesillerimize bir destandır kurtuluş mücadelemiz"

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, "kendi imkanlarıyla düşmanı toprağından kovan aziz hemşehrilerimin hakkıdır kahramanlık." dedi.

10 Şubat 2020 Pazartesi 15:16
 Mahçiçek,

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, "kendi imkanlarıyla düşmanı toprağından kovan aziz hemşehrilerimin hakkıdır kahramanlık." dedi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş’ın Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Maraş’ın düşman işgalinden kurtuluş mücadelesinin destansı mücadelesinin nesilden nesile aktarılacağının altını çizdi.

Maraş’ın kurtuluş mücadelesinin zor şartlarda yapıldığını vurgulayan Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“21 Ocak 1920’de başlayıp, 12 Şubat sabahına kadar 22 gün boyunca geceli gündüzlü, soğuk kış şartlarında devam eden, gerek çete, gerek sokak savaşlarıyla, Maraş’ımız düşman eline bırakılmamıştır. Yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla ve çocuğuyla, her biri ayrı bir kahramanlık hikayesi yazan Maraş halkı, çok ağır bedeller ödese de sonunda vatanını teslim etmemiştir.”

Kurtuluş mücadelesinin birlik ve beraberlik örneğini en güzel şekilde sergilediğini belirten Mahçiçek, mesajını şöyle sürdürdü:

“Maraş halkı, istiklalin ve istikbalin öncüsü bir memleket olarak tarihte yerini almıştır. Kendi imkanlarıyla savaşıp, Fransız askerlerini topraklarından kovan Maraş halkı, tüm vatanda Milli Mücadele ruhunun da simgesi haline gelmiştir. Sadece kendi şehrini değil, çevre illere de müdafaaya yardıma giden kahraman Maraşlı, oralarda da çetin mücadeleler vermiş ve düşmanın Anadolu topraklarında yeri olmadığını göstermiştir. 12 Şubat bizim için bir bayram, sevinç ve haklı bir gururdur. Bu topraklarda kanının son damlasına kadar mücadele eden aziz şehitlerimi rahmetle anıyor, nesillerimize de ilham olmasını diliyorum.”

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv