''İYİ HİZMET İÇİN, KURALLARA UYUN''

Kahramanmaraş Belediyesi Ulaşım Hizmetleri tarafından, kent merkezinde hizmet veren toplu taşıma araç şoförlerine eğitim semineri verildi.

15 Ekim 2011 Cumartesi 23:37
''İYİ HİZMET İÇİN, KURALLARA UYUN''

Minibüsçüler Odası ve Trafik Şube Müdürlüğü’nün de katkılarıyla Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerde, şoförlerin trafik kurallarına harfiyen uyması istendi.
J Plakalı okul servisi ile M plakalı dolmuş durak yöneticileri, araç sahipleri ve şoförlerin katıldığı seminerde konuşan Ulaşım Hizmetleri Müdürü Telat Özdemir, güvenli ulaşım, tur ihlalleri, durak ihlalleri, yolcu indirme bindirme ihlalleri gibi konulara değindi. Özdemir, “Tüm şoför arkadaşlarımızdan vatandaşlarımıza daha iyi hizmet için kurallara uymasını istiyoruz. Örneğin gereksiz klakson kullanımı, hafta sonu ve akşam nöbetçi araçların düzenli çalışması, araçlarda uygunsuz davranışlar, sigara içilmemesi, yüksek sesle müzik dinlenilmesi ve j plakalar için öğrencilerin güvenli ulaşımının ekstra hassasiyetle sağlanması gibi konulara eksiksiz riayet edilmesini istiyoruz” diye konuştu.
Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipler Amiri Mehmet Nacar ise trafik kurallarına uyulması, kırmızı ışık ihlalleri ve tehlikeli araç kullanımı gibi konulardaki hassasiyetlerini dile getirdi.
Minibüsçüler Odası Başkanı Durdu Akpınar da halka kaliteli hizmet verilmesi ve seyir esnasında yaşanan aksaklıklar, kural ihlalleri ve davranışlar konusunda şoförlerin yapması gerekenleri anlattı.
Konuşmaların ardından eğitim seminerinde soru-cevap bölümünde katılımcılardan gelen sorulara cevaplar verildi.

Anahtar Kelimeler: Eğitim semineri
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv