İŞTE BİZİM ‘SIRRIMIZ’ BURADA

O ne insan ki bırakın muhalif partilerin kasıtlı eleştirilerini, zaman zaman kendi parti yöneticilerinin hatta vekillik yapmış ve yapmakta olanların bile takdir yerine kıskançlık ve hasetliklerinden tenkit etmelerine sadece “Allah akıl versin“ deyip gülüp geçecek kadar sabırlı ve mülayim…

02 Aralık 2011 Cuma 08:22
İŞTE BİZİM ‘SIRRIMIZ’ BURADA
“İnsanlar fani. Sahip olunan makam ve mevkiler ise insanlara verilen bir lütuftur“ şiarı ile şuursuz eleştiri ve dedikodusunu yapanlara dahi bir insana verilebilecek en güzel şey ‘sevgi’yi veren Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve ekibini eleştirmek için sözüm onlara her hıyar gördüklerinde bir avuç tuz alıp koşanlara cevabı bu devletin müfettişleri verdi.

Mustafa Poyraz kaptanlığındaki Kahramanmaraş Belediyesi, Mülkiye müfettişlerinin haftalar süren incelemesinden yüzde yüz not alarak çıktı.

Hamamda kurnacı, davulda zurnacı olup ölünün ağıtçılığını, düğünün zılgıtçılığını yapanlar Şap’a oturdu.

Belediyenin yetki alanındaki tüm faaliyetlerini masa başında değil yerinde inceleyen Mülkiye müfettişleri içme suyu, yeşil alan, sosyal belediyecilik, çözüm masası ve bütçe kullanımına kadar tüm konularda yüzde yüz not verdi.

Beş Mülkiye müfettişi halk deyimi ile belediyeyi, bir ay boyunca ‘Hallaç pamuğu’ gibi attı. Öyle ki yıllardır belediyenin B’si girilmemiş çıkmaz sokaklara döşenen her bir parke taşının üretiminden nakliyesine, döşenmesine kadar baktılar ve verdikleri raporla durgun zeka, beton kafa sözüm ona dangalaklar tayfasını kaçının üzerine oturttular.

Yıllardır gerek onca yazdıklarımızla, gerek her mekanda göğsümüzü gererek söylüyorsak bizim bir bildiğimiz var. Doğruları ama yalnızca doğruları, gün öncesinden kamuoyuna duyurup Mustafa Poyraz, yardımcılarıyla, danışmanıyla özel kalem müdürüyle, basın ve halkla ilişkiler katındaki personelinin yaratıcılık ve pratik çalışma sistemiyle kısaca sahada çalışan ekibi ile bu şehir için bir fırsat bir şans diyorsak bir bildiğimiz ve gördüğümüz de Mülkiye müfettişlerinin bugün gördüğünü bizim aylaaaarr öncesinden görmemiz.

İşte bizim ‘Sırrımız’ burada.

 

(2 Aralık 2011 Sabah Gazetesi Güney Ekinden alınmıştır. Sırrıberk Arslan’ın köşesidir)  

Anahtar Kelimeler: sırrıberk arslan
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv