HAFRİYATÇILARIN DERDİ AKARYAKIT

Hafriyatçılar yükselen akaryakıt fiyatlarından dertli. İnşaat sektörünün olmazsa olmazlarından hafriyatçılar yüksek akaryakıt fiyatlarından şikayetçi olduklarını belirterek, dernekleşerek tek çatı altında olmak istiyor

12 Ocak 2012 Perşembe 17:41
HAFRİYATÇILARIN DERDİ AKARYAKIT
Akaryakıt fiyatlarındaki yüksek fiyatların yanında kaçak çalışanlardan da dertli olan hafriyat esnafı, bu soruna çözüm arıyor.

Cemre Hafriyat Nakliyat A.Ş Yönetim Kurul Üyesi Arif İncebiz, Güncel46’ya yaptığı açıklamada, kış mevsiminde inşaat sektörünün durması ve yakıtlara yapılan son zamlardan sonra zor durumda olduklarını dile getirdi.

 

İncebiz, şöyle konuştu:“ kişiler belirli bir fiyat üzerinden çalışılmadığı için, zararına çalışıyoruz. Tabi bunların yası sıra işverenlerin vadeli çalışması bizleri daha da etkiliyor. Ama bizler akaryakıtı ve iş maaşlarını peşin ödüyoruz. Bu sebepten, ekonomik sıkıntılar çekmekteyiz. Katma Değer vergisinin yüzde 18 olması bizleri çok zor durumda bırakıyor. Kar payımız yok denecek kadar az, bizde karın topluğuna çalışıyoruz. Bankaların ticaret kredilerinin KDV’sinin yüzde 8’den yüzde 1’e çekilmesi biraz olsun bizleri rahatlattı ama kesin çözüm olmadı. Kahramanmaraş’ta hafriyat sektörü bir dernek veya bir kooperatife bağlı değil. Hiçbir denetleme ve kontrol yok. Fiyatları aşağıya çekenler yüzünden zararına iş yapıyoruz. En kısa zamanda bir dernek veya bir kooperatifleşme yolunda gitmemizin bizlere fayda sağlayacağını düşünüyorum. Dernek veya kooperatif olursa, kaçak çalışan, devletimizden vergi kaçıranlarında önüne geçmiş oluruz” ifadelerini kullandı.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv