Grup yollarındaki yenileme çalışması

Grup yollarındaki yenileme çalışması

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Pazarcık ilçesinin 11 kilometrelik Tetirlik, Armutlu, Çiçekalanı ile Büyüknacar Grup Yolu’nda yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi şehir genelinde yol bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Pazarcık ilçesine bağlı mahalle ve grup yolları Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde iyileştiriliyor.

Ekipler tarafından sathi kaplama yapılan Tetirlik, Armutlu, Çiçekalanı grup yolunda sona yaklaşıldı. Mahallelerden ilçe merkezlerine ulaşım için kullanılan 4 kilometrelik yoldaki çalışmalar kısa süre içinde tamamlanması hedefleniyor. Büyüknacar Mahalle Yolu’nun ulaşıma engel teşkil eden zemini yama çalışmaları sonrası düzenlendi. Toplamda 7 kilometre uzunluğa sahip yolun, 3 kilometrelik bölümünde uygulamalar

Çiçekalanı Mahalle Muhtarı Murtaza Osanç, “Özellikle yollarda yağış sonrası ciddi bir bozulma meydana geliyordu. Bu yolu sadece üç mahallemiz kullanmıyor. Transit geçişler için de kullanılıyor. Tahmin ediyorum, 10-20 bin hemşehrimiz buradan istifade ediyor. Artık öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, memurlarımız rahatça ulaşım sağlayacak. Mahallelerimizde yapılan her hizmet bizler için değerli. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER