Göksun’a 56 milyon liralık yatırım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Göksun’a 56 milyon liralık yatırım öngördüklerini söyledi.

Göksun’a 56 milyon liralık yatırım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Göksun’a 56 milyon liralık yatırım öngördüklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, istişare toplantısı için gittiği Göksun’da mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Alparslan Türkeş Mesire Alanı’nda mahalle muhtarları ile bir araya gelen Güngör Göksun ilçesine 56 milyon liralık yatırım öngördüklerini söyledi.

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün ilçelerini ziyaret ederek mahalle muhtarları ile istişare toplantısı gerçekleştirmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek Başkan Güngör’e teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri arasında görev taksimi yaptıklarını ifade eden Güngör, “Bu görev taksiminde hizmetlerin yüzde 70’ini Büyükşehir Belediyesi, yüzde 15’ini ilçe belediyesi geri kalan yüzde 15’i de müştereken yapacağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana tasarrufa önem veriyoruz. Tasarruf yaparken de hizmetlerin aksatılmadan yürütülmesine gayret ediyoruz. Bu zamana kadar Göksun İlçemize 5 milyon liralık yatırım yaptık. Devam eden yatırımlarımız ise 19 milyon TL, planladığımız yatırımlar ise 32 milyon TL olmak üzere toplam 56 milyon liralık yatırım yapacağız.” diye konuştu.

 

Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetleri öncelikli olarak yol, su ve kanalizasyon olarak belirlediklerini kaydeden Güngör, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlçelerimizde ve mahallelerimizde hizmetlerimizin planlamasını yapmıştık. Pandemi sürecinden dolayı biraz aksama yaşadık ama yine de aynı hızla devam ediyoruz. Yol sorununda da önceliğimiz grup yollarıdır. İlk önce bölgeye ulaşımı sağlayan grup yollarının eksiklerini giderip sonra tali yollara yöneleceğiz. Bizim amacımız gelir kaynaklarımızı doğru, yerinde ve zamanında kullanarak hizmet üretmek. Vatandaşa hizmetin en iyisini sunmaya gayret ediyoruz. Bir bölgemizin grup yolunda yaşanan sorunları çözmeden diğer bölgelerdeki tali yolların eksiklerini gidermeye çalışırsak, hem kaynaklarımızı rantabl kullanmamış oluruz hem de hizmet üretmemiş oluruz.”

Güngör, ayrıca Göksun ilçesine yapılmasını planladıkları projelerle ilgili bilgi verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER