Deprem önlemleri konferansı

Onikişubat Belediyesi, deprem önlemleri ve hazırlıkları için uzmanlarla görüşmeye ve izlenecek yol haritası ile ilgili bilgi almaya devam ediyor.

12 Mart 2020 Perşembe 17:31
Deprem önlemleri konferansı

Onikişubat Belediyesi, deprem önlemleri ve hazırlıkları için uzmanlarla görüşmeye ve izlenecek yol haritası ile ilgili bilgi almaya devam ediyor.

Hizmet Binası konferans salonunda, Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisi Hamza Güllü ve İnşaat Mühendisi Zemin İyileştirme Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Hanefi Çanakçı’nın konuşmacı olarak katıldığı Deprem önlemleri konferansında Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve ekibi deprem hazırlıkları için yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Kahramanmaraş bölgesi depreme dayanıklı bina tasarımı hakkında bilgiler veren Güllü, şunları söyledi:

“Depremi tahminden önce alınacak önlemlerle ilgili konuşmalı ve ivedilikle bu yönde çalışmalıyız. Fay hatları vardır ve bir gerçektir. Biz ancak önlemlerle bu gerçeğin önüne geçebiliriz. Dayanıklı binalar yapmamız çok önemlidir. Türkiye deprem kuşağında bir ülkedir. Hazırlıklarımız ve binalarımız bu yönde olmalıdır.”

Çanakçı, bina zeminleri her ne olursa olsun, bunu sağlamlaştırmak ve iyileştirmek için birçok yöntem olduğunu hatırlattı.

Deprem yönetmeliğinin uygulanmasının öneminden bahseden Çanakçı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyanın en iyi deprem yönetmeliğine sahip bir ülkeyiz. 2018 Deprem Yönetmeliği’ni uygularsak, deprem sonrası oluşan tablodan uzaklaşmış oluruz. Halkımızı bilinçlendirerek, deprem yönetmeliğine göre yapılan binada, deprem olsa bile, evinde oturarak depremi beklemeli ve günlük hayatına kaldığı yerden devam etmelidir. Bu konuda insanlarımızı bilinçlendirmemiz çok önemlidir.”

Program sonrası Başkan Mahçiçek’le birebir görüşme yapan uzmanlar, yapılabilecekler ve önlemler hakkında bilgi verdi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv