Coşkun’dan 19 Eylül Gaziler günü mesajı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Coşkun’dan 19 Eylül Gaziler günü mesajı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Coşkun, vatanını canından aziz bilen, bağımsızlık uğruna fedakarlıktan kaçınmayan, özverinin nişanını bedenlerinde gururla taşımayan tüm gazilerin gaziler gününü kutladı.

Şehit ve gazi ailelerinin kendilerine bir emanet olduğunu hatırlatan Coşkun, “Özellikle vurgulamak isterim ki güvenlik güçlerimizden şehitlik mertebesine erişmiş ve büyük fedakarlık göstererek gazi olmuş her bir kahramanımızın aileleri bizlere emanettir. Bu mukaddes emanete sadakatle sahip çıkacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” diye konuştu.

Şehitliğin ve gaziliğin milletin gönlünde en yüce ve ulvi makam olduğunu ifade eden Coşkun, şunları kaydetti:

“Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bizler için bir vatana dönüşmesini, şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları ulvi mücadeleye borçluyuz. Bayrağımızın, vatanımızın üzerinde halen özgürce dalgalanması da, şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıklarının eseridir. Bu cennet vatan uğruna cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı göze alan gazilerimiz, cesaretin ve fedakarlığın sembolleri, ülkemizin medarı iftiharıdır. Şehit ve gazilerimizin ortaya koydukları azim ve kararlılıkla tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bundan sonra da, Kahraman Gazilerimizin emanetine asla leke sürdürmeyecek, onların aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız. Bize miras bıraktıkları bu vatanı birlik ve bütünlük içinde koruyarak, ülkemizi elbirliğiyle daha da güçlendireceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER