banner422

Cebeloğlu, "aşırı hıza, modifiyeli araçlara, araçta yüksek sesle müziğe müsaade edilmeyecek"

Emniyet Müdürü Cebeloğlu, “özellikle modifiyeli edilmiş trafiğe çıkmaya uygunluğu olmayan araçların üstüne şiddetle gideceğiz.” dedi.

Cebeloğlu,

Emniyet Müdürü Cebeloğlu, “özellikle modifiyeli edilmiş trafiğe çıkmaya uygunluğu olmayan araçların üstüne şiddetle gideceğiz.” dedi.

Modifiyeli araçlar ile halkı rahatsız eden ve araç içeresinde yüksek sesle müzik dinleyerek çevreyi rahatsız edenlerle ilgili uyarıda bulunan Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu,  özellikle modifiyeli edilmiş ve trafiğe çıkmaya uygunluğu olmayan araçların üstüne şiddetle gideceklerini söyledi.

Kahramanmaraş’ta trafikte uygun olmayan şekilde araç kullanarak vatandaşların mağdur edilmesine izin verilmeyeceğini ifade eden Cebeloğlu, şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş’ta trafikte öncelikli olarak tespit ettiğimiz sorunlara çözüm arayarak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için her türlü tedbiri hayata geçiriyoruz. Özellikle saat 22.00'den sonra aşırı hız yapan, araç içerisinde yüksek sesle müzik dinleyen, modifiyeli ve tescilsiz araçların,  özellikle motosikletlerin trafiğe çıktığı için vatandaşların trafik kurallarına uymaları,  gerekse ceza yazılmasını önlemek ve mağdur olmamak için ikaz ve uyarıları dikkate almaları önem arz ediyor. Bugünden itibaren abartılı egzoz, yüksek sesle müzik konularında denetim ve uygulamaların süratle başlayacağını kamuoyuna bilgi olarak sunuyoruz.”

Kentin trafik problemine çözüm bulmak için çalıştıklarını dile getiren Cebeloğlu, “Trafik bizim, üzerinde durulması gereken önemli bir sorundur. Milyonlarca maddi kayıp ve en önemlisi can kayıpları yaşadığımız bir konudur. Dolayısıyla insan sağlığı bizim için birinci önceliktir. Bu noktada geniş çaplı bir çalışma yapılması için talimatı verdik. ”diye konuştu.

 

Şehirde trafik konusunda radikal değişiklikler yapacaklarını ve bu konuda özel bir çalışma yaptıklarına dikkat çeken Cebeloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Trafik konusunda Büyükşehir Belediyesi ile görüşmek sureti ile çalışmalar gerçekleştireceğiz. Vatandaşı mağdur edecek her türlü uygulamanın tespitini yapacağız. Bizim tarafımızdan çözülmesi gerekenleri surat ile çözeceğiz. Onun için biraz zamana ihtiyacımız var. Zaten bizim sorunları tespit etme ve çözme tarzımız Kahramanmaraş’taki sivil toplum kuruluşları olmak üzere şehrin bütün katmanları ile birebir bu sorunları tespit edip bunları kaynağından tespit edip ona göre çözümler gerçekleştireceğiz. Kahramanmaraş’ta 170 bin civarında tescilli araç var. Bunun nedeni tabi gelişen ve değişen şehirleşme, nüfus ve araç artışıdır. 10 yıl önce yapılmış bir yol 15 yıl sonra yetersiz olabiliyor. Dolayısı ile yerel yönetimlerimiz de bu konuda azami bir çaba sarf ediyor. İlgili kuruluşlarla el ele vererek bu noktada önem arz eden sorunları en kısa sürede çözeceğiz."

Trafikte terör estiren sürücülere de önlemler artırılacağının altını çizen Cebeloğlu, “Bunların tepesinden inmeyeceğiz. Bunlarla en sert şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. En ufak bir aksama ve kesinti olmadan uyuşturucu ile mücadele birinci önceliğimizdir. Kahramanmaraş’ın çok sayıda bulvarı var ve özellikle gece 22.30 ile 23.00’da itibaren aşırı hız yapan araçlar var. Araç içerisinde yüksek sesle müzik dinleyen araçlar ve Doğan, Şahin markalı araçlar özellikle modifiyeli edilmiş ve trafiğe çıkmaya uygunluğu olmayan araçlar var. Bunların da üstüne şiddetle gideceğiz. Dolayısı ile vatandaşlarımızın aşırı hız, modifiyeli araç ve tescilsiz araç kullanımında mağduriyet yaşamamaları için bu şekilde trafiğe çıkmalarını istemiyoruz. Bununla ilgili olarak tüm bulvarlarımızda sabit radar uygulamasına geçeceğiz.” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER