Başkan Mahçiçek’ten, Özel Eğitim Öğrencilerine Kahvaltı

Onikişubat Belediyesi sosyal projelerine hız kesmeden devam ediyor. Bisiklet ve Yürüyüş Yolunda, Özel Eğitim Uygulama Merkezi 3. Kademe lise öğrencileri, velileri ve öğretmenleriyle, kahvaltı programında bir araya gelen Başkan Mahçiçek, yakın bir tarihte KIYAM’ı (Kısa süreli Yaşam Merkezi) açacaklarının müjdesini verdi

23 Ekim 2019 Çarşamba 16:29
Başkan Mahçiçek’ten, Özel Eğitim Öğrencilerine Kahvaltı

 Kahvaltı öncesi Başkan Mahçiçek yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Bu güzel melek çocuklarımızla ve ailelerimizle sabah kahvaltısını paylaşma imkanı bulduğumuz için güne bereketli başladığımızı düşünüyorum. Biliyorum ki melek çocuklarımızla ilgilenmek, onların bakımını yapmak hem ailelerimiz için, hem de öğretmenlerimiz için kolay değil. Ama inanıyorum ki bu çocuklarımıza bakmak, eğitimine katkıda bulunmak hayırların, ibadetlerin en güzeli. Dolayısıyla bu melek çocuklarımızla ilgili bugün ve bundan sonrasında da etkinliklerde bir araya gelmelerimizi tekrar etmeye gayret edeceğiz. Eğitimleri için de gayret edeceğiz.”

Programda önemli müjdeler veren Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Yakın bir zamanda Kısa Süreli Engelli Yaşam Merkezi’ni (KIYAM) hizmete açacağız. Bunun yanında downsendromlu çocuklarımız için yaptığımız Rehabilitasyon Merkezi Ve Eğitim Merkezini (DOKMER) de çok yakında açacağız. İnşaatları bitti, hizmete hazır hale geldi. Yakında yapacağımız törenlerle oralardaki okullarımızı, eğitim merkezlerimizi çocuklarımızın hizmetine alacağız. Sizler için ne yapsak az. Bizim için, fiziki çalışmaların çok daha ötesinde bir tane genç yetiştirmek daha hayırlıdır ve daha da önemlidir. Bu melek çocuklarımızla ve aileleriyle beraber olmak güzeldi. Hepinize güzellikler, mutluluklar, saadetler diliyorum.”

Programa katılan Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut, Böyle bir etkinlik olarak düzenlenmesinde emeği geçenlere ve Başkanım Hanefi Mahçiçek’e teşekkür ediyorum. Bu kadar gönlü temiz, kalbi temiz, cennetlik öğrencilerimizle bir arada olmaktan çok mutluyuz. Özellikle velilerimizin ve öğretmenlerinin öğrencilerimize ne kadar emek verdiklerini biliyoruz.”

Kahvaltı programına öğrencilerden birinin yaptığı duayla başlandı.Programda çocuklarla tek tek ilgilenen Mahçiçek, kimisiyle asker selamını verdi, kimisiyle kucaklaştı, kimisinin de anlatacaklarını dinledi. Renkli görüntüler oluşan programda öğrenciler bisikletlere binerek eğlencenin tadını çıkardılar.

 

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv