Akedaş’tan kış hazırlıkları

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. Pazarcık ilçesindeki şebekelerini yenileme ve bakım çalışmasıyla kışa hazırlarken, Narlı Mahallesindeki aydınlatma çalışmalarını tamamlandı.

Akedaş’tan kış hazırlıkları

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. Pazarcık ilçesindeki şebekelerini yenileme ve bakım çalışmasıyla kışa hazırlarken, Narlı Mahallesindeki aydınlatma çalışmalarını tamamlandı.

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. Kahramanmaraş’ın Kuzey ilçeleriyle birlikte eş zamanlı olarak Pazarcık ilçesinde faaliyetleriyle sürdürdü.

İlçedeki eski şebeke ve direklerden başlayarak tüm ilçeyi kapsayan çalışmalarını sürdüren Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. ilçeye son 5 yılda 30 milyon liralık yatırım yaptı.

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. sürücülerin güvenle seyahat etmelerini sağlamak, yayaların görünürlüğünü artırarak onların da can güvenliğini ön planda tutan yol aydınlatma çalışmaları kapsamında Narlı Mahallesinin giriş bölümündeki çalışmalarını tamamladı.

Yapılan yatırımların Narlı halkının yaşamını kolaylaştırdığını dile getiren Narlı Bahçelievler Mahalle Muhtarı Mustafa Şaşkara, ihtiyaç duyulduğunda Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. ekiplerinin kendilerine ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Mahalle sakinlerinden Salman Topyürek ise yapılan hizmetlerden mahalleli olarak memnun olduklarını ifade etti.

Pazarcık’taki yatırımlarla ilgili açıklamada bulunan Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. Pazarcık İşletme Şefi Mustafa Kemal Çetkin, Pazarcık ilçe geneline son 5 yılda 30 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi.

Çetkin, “doğa olayları gibi dış etkenlerden gelen arızaların yaşanmaması için özellikle ilçe merkezimizdeki bazı şebeke hatlarını yer altına aldık. Kırsal alandan geçen şebeke hatlarımızı ise yol kenarına alarak, arızaları en kısa sürede gidermeyi hedefledik. İlçemizdeki hızlı büyüyen mahallelerimizin ihtiyacını karşılamak için 2021 yılı yatırım programında yer alan ilave trafo çalışmalarımız sürecek. İlçemizde 35 bin abonemiz bulunmakta ve her abonemizin kaliteli enerji alması için sahada tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte 7/24 görev başındayız. Yıl içerisinde periyodik şekilde tüm şebeke hatlarımıza ve trafolarımıza uyguladığımız bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyoruz.” diye konuştu

Yaban hayatın enerji nakil hatlarından etkilenmemesi için de ayrı bir çalışma yaptıklarına belirten Çetkin, tarımsal faaliyetlerin yoğunluğu sebebiyle özellikle kuşların yaşam alanları olan bölgelerde kuşların güvenliğine yönelik çalışmalarında yapıldığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER