5 İLÇENİN KATI ATIKLARI AFŞİN'DE TOPLANACAK

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Afşin ilçesinde katı atık depolama alanı kurulmasına ilişkin proje çalışmalarının devam ettiğini belirterek, ''Proje tamamlanmasının ardından inşaat aşamasına geçeceğiz'' dedi.

29 Kasım 2011 Salı 15:56
5 İLÇENİN KATI ATIKLARI AFŞİN'DE TOPLANACAK

Afşin, Elbistan, Göksun Nurhak ve Ekinözü merkez belediyeler ile belde belediyelerin katı atıklarını Afşin Suluk mevkisinde kurulacak olan katı atık depolama tesisine getirecek. Bu proje için Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe başkanlığında, Kahramanmaraş İl Özel İdaresi ve Belediyeler Çevre-Altyapı Temel Hizmetler Birliği adlı birlik kuruldu.
Afşin, Elbistan, Göksun Nurhak ve Ekinözü ilçelerinin belediyeleri tarafından oluşturulan Kahramanmaraş İl Özel İdaresi ve Belediyeler Çevre-Altyapı Temel Hizmetler Birliği Kasım ayı toplantısı, Afşin Anaokulu Konferans Salonu'nda yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan meclis toplantısında, 2012 yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

Vali Şükrü Kocatepe, yaptığı konuşmada, belirlenen alanda kurulacak olan fenni depolama alanında katı atıklarını çevreye zarar vermeyecek şekilde ambalajlayarak veya ayrıştırarak depolanacağını ifade etti.
Projenin tamamlanması ardından inşaata başlayacaklarını söyleyen Kocatepe, şunları söyledi: ''Toplantının gündemine göre 2012 yılının bütçesini kararlaştırdık. Yine birliğimizden ayrılarak Kahramanmaraş merkezde kurulan diğer birliğe dahil olmak isteyen bir belediyemizin ayrılma isteğini kararlaştırdık. Bunun dışında da birlik üyelerimizin dilek ve temennileri doğrultusunda yapılan çalışmaları değerlendirdik. Şu anda katı atık depolama alanı tesisi ile alakalı birliğimiz çalışıyor. Depolama alanı ile alakalı proje ihale edilmiş durumda ve bu Avrupa Birliği Delegasyonun onayına sunulmuştur. Onaylanmasın ardından projelendirme gerçekleştirilecektir. Projemiz tamamlandıktan sonrada bunun yapımı aşamasına geçeceğiz. Afşin, Elbistan ve Göksun gibi büyük ilçelerimiz dahil olmak üzere Ekinözü ve Nurhak'taki ayrıca bunların çevresindeki belediyeler, belirlenen alanda kurulacak olan fenni depolama alanında katı atıklarını çevreye zarar vermeyecek şekilde ambalajlayarak veya ayrıştırarak depolayacaklar.''
Bu proje ile ilgili yer seçiminin yapıldığını, Hazineden 200 dönüm alan tahsis edildiğini bildiren Kocatepe, ''Projemiz İPA finansmanında gerçekleştiriliyor. Projenin tamamlanmasının ardında da inşaat aşamasına geçeceğiz. İnşallah en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz'' diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: katı atık depolama
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv