ESKİ KMS’LİLER FUTBOLU MASAYA YATIRDI

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şubesi, Kahramanmaraşlı profesyonel futbolcuları kendi binasında düzenlediği toplantıda bir araya getirdi.

25 Ekim 2011 Salı 12:48
ESKİ KMS’LİLER FUTBOLU MASAYA YATIRDI

Kahramanmaraşspor başta olmak üzere birçok profesyonel takımda futbol oynamış Kahramanmaraşlı futbolcular, Kahramanmaraş’ın futboldaki konumunu ve eksikliklerini tartışmak için Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şubesi toplantı salonunda toplandı.  Toplantıda bir konuşma yapan TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak şu ifadelere yer verdi: “Toplantımızın asıl amacı uzun zamandır birbirleriyle görüşmeyen insanları bir araya getirmek, birlik ve beraberlik sağlamaktı. Tabi ki öncelikle Kahramanmaraş futbolu için ne yapabiliriz. Taşın altına elimizi koyarak birlik ve beraberlik içerisinde Kahramanmaraş futboluna katkı sağlamak istiyoruz. Birkaç ay arayla görmediğimiz arkadaşlarımızı görmekten mutluluk duyuyorum. Bu toplantının başlangıç olmasını istedik. Ben futbolcu olarak burada bulunan arkadaşlarımızın Kahramanmaraş Futboluna en iyi şekilde hizmet ettiğine inanıyorum.

 
BULUNDUĞUMUZ YER İÇ AÇICI DEĞİL

Şuan profesyonel olarak oynayan yaklaşık 50 kişi var. Bu rakam 83 sezonuna göre çok az bir rakam. Terfi ile başlayan bir profesyonel hayatımız var. Bu rakamın 50’lilerde kalması bizim için çok üzücü bir rakam. Diğer illerde bu rakam normalinin çok daha üstünde. Burada ilk eleştiriyi antrenörler olarak öncelikle kendimize yapmalıyız. Demek ki biz bu işe yeteri kadar önem vermemişiz. Fazla eğitim verip kendi açımızdan katkı sağlayamamışız. Fakat bu durum bu işin bu şekilde kalacağını göstermiyor. Biz bugüne kadar gerekeni yaptık. Bundan sonra ki amacımız oynayan veya kenarda bekleyen arkadaşları bu işin içine dahil etmek olacak. Biz oynadık kenara çekildik düşüncesiyle hareket etmiyoruz. Biz oynadık, iyi bir birikimimiz var. bu birikimlerimizi Kahramanmaraş futboluna katacağız. Kahramanmaraş futbolunda birinci öncelik antrenörler olarak biziz. Çünkü süper ligde oynayan bir tane sporcumuz yok. 3. ligde oynayanlar ortada. Bu konuda ne yapabiliriz? Bunun için bir çaba gayret göstermemiz gerekir. Şimdi oynayanların gelecekte de bu işi devam ettirmelerini istiyoruz. Şuan itibarıyla  da antrenman programları olsun, maç gözlemleri olsun, devre arası konuşmaları olsun her konuda kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Herkes Kahramanmaraş futboluna hizmet edeyim düşüncesi içerisinde olursa süper ligde bir  antrenörümüz olsun istiyoruz. Biz Kahramanmaraşlı olarak bunu istiyoruz.

 ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

 Biz  kendi içimizde yaparken normal karşılıyoruz. Fakat dışarıdan birisi öz eleştiri yaparken alınıyoruz. Bunun daha iyi olması gerekiyor. Biz başarılı olup süper lige çıkarsak bize olan öz güven, bize duyulan saygı daha çok artacaktır. Ama şimdi bulunduğumuz yer çok iç açıcı değil. Kendi kaderimize razı olup kenara çekilmiyoruz. Bu işe bir yerden başlamamız gerekiyor. Kendi birikimimizi bir çatı altında diğer kişilere aktarmamız gerekiyor. Amacımız bir dayanışma ve birlik beraberlik olsun. Futbolun sesini gücümüz yettiği kadar duyurmaya sesleniyoruz. Son yıllarda bunu başardığımıza inanıyorum ama bu yeterli değil. Bu işe sahip çıkarak üzerimize düşeni yapacağız.”   

Gökhan Dökücü

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv