AMATÖR KULÜP BAŞKANLARI TOPLANDI

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüp Başkanları, yöneticileri ve temsilcileri Türkiye Futbol Antrenörleri derneği Kahramanmaraş Şubesi’nden bir araya geldi.

18 Kasım 2011 Cuma 13:33
AMATÖR KULÜP BAŞKANLARI TOPLANDI

Kahramanmaraş’ın futbolda geldiği nokta hakkında görüşlerini açıklayan yöneticiler, sorunların çözümü hakkında da görüş alışverişinde bulundular.

 

Toplantıda konuşan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, bizim amacımız Kahramanmaraş futbolunu ayağa kaldırmak için neler yapabiliriz onun peşindeyiz diyerek,  “Kahramanmaraş’ta 30 yıldan bu yana faaliyet gösteren amatör kulüplerimiz var. Fakat hiçbir amatör kulübümüzün ligde oynayan bir futbolcusu yok. Buda bir yerlerde bir yanlış yaptığımızı gösteriyor.” dedi.

Başkan Çanak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kahramanmaraş futbolunun durumu herkesin bildiği gibi ortada. Kahramanmaraş sporunu kimin nasıl yönettiğini herkes biliyor. Kahramanmaraş futbolunun içerisinde bulunduğu durumu nasıl geliştiririz düşüncesi içerisinde fikir beyan etme lüksü yok. Dışarıda konuşulan her şey afaki olan konuşmalardır. Biz ilk günden bu yana ligde futbolcumuzun ve sporcumuzun olmadığını defalarca dile getirdik. Kahramanmaraş sporunun durumu ortada Belediyespor 3. lige çıkma mücadelesi veriyor.  Bizler bu işi fahri olarak yapıyoruz. Herkes hiçbir menfaat beklemeden Kahramanmaraşspor’a katkı sağlama gayreti içerisinde. Gelişen birkaç olay asla bizi gayemizden saptırmaz.”

 

“Biz sorunları kendi içerimizde öz eleştirmelerini yapacağız. Kulüpler bu işin ne kadar önceliği ise antrenörlerde bu işin öncelikleri arasında yer alıyor.” Diyen Çanak, “Kulüpsüz antrenör olmaz, antrenörsüz kulüp olmaz. Biz antrenörler olarak Kahramanmaraş futboluna katkımızı en iyi seviyede yapmak için çaba ve gayret göstereceğiz. Mazeret üretmeden sorunlardan yılmadan bilgi birikimimizi geliştirerek futbolcularımıza aktaracağız. Böylelikle Kahramanmaraş futboluna katkı sağlayacağız.  Bu işte meslek edinmiş kişiler var. Bu kişiler toplu bir şekilde bir kulübe gidiyorlar. Bunlar toplanıp her yıl bir kulübe gidiyorlar. O kulübü şampiyon ediyorlar. Her yıl değişik yerlerde bulunuyorlar. Onlar için bir üst lige çıkma gayesi yok. Sadece bulundukları yerde şampiyon olma gayesi var. Bizim birinci gayemizin bu olmaması lazım. Bu işin alt yapıdan gelmesi gerekiyor. Kısır döngüde hiçbir takım bir yere gelemiyor.”

Başkan Çanak konuşmasının son bölümünde ise; “Kahramanmaraş’ta 30 yıldan bu yana faaliyet gösteren amatör kulüplerimiz var. Fakat hiçbir amatör kulübümüzün ligde oynayan bir futbolcusu yok. Buda bir yerlerde bir yanlış yaptığımızı gösteriyor. Bu yanlışları düzeltmek için bir araya geliyoruz. Bu yanlış biz antrenörlerden kaynaklanan bir konu. Fakat kulüp başkanları da bu çanak tutuyorlar. Onları yönlendirmek bizim esas görevimiz. Bizim üzerinde durmamız gereken asıl konu sosyal paylaşımcı, toplumda özgüveni olan kendisini ifade etmesini bilen kişilerle çalışmak. Başkanlar futbolcuları yetiştiremeyebilir. Ama sosyal bir insan yetiştirmeleri gerekiyor. Bunu Kahramanmaraş dışında diğer iller gerçekleştirebiliyor. Diğer iller kulüplerine sahip çıkarak malzemelerini olsun diğer ihtiyaçlarını olsun karşılayabiliyorlar. Kendi takımlarına sahip çıkıyorlar. Bizim bu noktada eksikliğimiz var. Biz bunu yenmek için yılmayacağız. Kahramanmaraş futbolunun nereden nereye geldiğini görüyoruz. Kahramanmaraş futbolunu kimlerin yönettiği ortada. Bizimle beraber bu işe emek veren arkadaşlarımız kendisine çeki düzen vermek zorunda.

 

Yöneticiliği oyunla bağdaştırmışlar. Onu toplum başarılı olarak görüyor. Kahramanmaraş futbolu bu durumda. Biz bu konularda mücadelemizi vereceğiz. Asla bu durumlara fırsat vermeyeceğiz. Biz yukarı ile bir kalkınma olsun Kahramanmaraş futbolunda yeniden bir kalkınma olsun bunun amacındayız. Antrenör arkadaşlar kendilerini geliştirmezse bir yere varamayız. Kendimizi her konuda geliştirmemiz gerekiyor. Önce kendimizi geliştireceğiz. Daha sonra takımı geliştireceğiz. İnsanların kendine güveni olursa güveni ile bir yere varabilir. Ben bu işi yapıyorsam tecrübem varsa hiç kimseye bu iş karşısında boyun bükmem. Bu konuda kimse bana donanımsızsın diyemez. Biz öncelikle kendimizi bu konuda geliştireceğiz. Kendini geliştirmemiş kişilerle biz bir yere varamayız. Yeni bir anlayış yeni bir ruh yaratmamız gerekiyor. Zorluklar olacak biz bunları aşacağız. Biz bu işi yapıyorsak mücadele edeceğiz. Spor adamına yakışan işler yapacağız.”

 

 

Türkiye Futbol Antrenörleri derneği Kahramanmaraş Şubesi’nin düzenlediği ve Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüp Başkanları, yöneticileri ve temsilcilerinin katıldığı toplantıya, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan hiçbir yetkilinin katılmaması akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

Anahtar Kelimeler: amatör spor
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv