74 HASTAYA EVDE SAĞLIK HİZMETİ

Göksun Devlet Hastanesi'nde 8 Mart 2011 tarihinden itibaren ''Evde Bakım Hizmeti'' kapsamında 74 hastaya hizmet verildi.

16 Ekim 2011 Pazar 16:31
74 HASTAYA EVDE SAĞLIK HİZMETİ

Dr. Süreyya Adanalı Göksun Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Önder, 8 Mart 2011 tarihinde başladıkları Evde Bakım Hizmeti kapsamında 74 hastaya hizmet verdiklerini, hastane bünyesinde faaliyet gösteren evde bakım hizmetinin vatandaşlara bir telefon kadar yakın olduğunu söyledi.
Vatandaşların '0 344 714 49 44' numaralı telefondan evde bakım hizmeti birimine ulaşabileceklerini belirten Önder, şöyle devam etti:  ''Evde bakım hizmetleriyle ilgili kayıtlar, bakım ekibi tarafından zamanında ve eksiksiz olarak tutulmaktadır. Evde bakım hizmeti, yatağa bağımlı ve kronik hastalığı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır. Bu hizmetle, hastaya tanı koymak yerine tanısı konulmuş hastaya düzenlenen tedavinin takibi ve uygulanması sağlanıyor. Evde bakım hizmetleri projesiyle ihtiyaç sahibi hastalara kendi ev ortamlarında kaliteli, etkin, ulaşılabilir, sürekli ve güvenli sağlık hizmeti sunuluyor. Bu hastalar artık hastaneye gitmeden kendi evinde tedavi edilebiliyor.''
  Hastaya ve ailesine evde bakım süreciyle ilgili eğitimler de verildiğini kaydeden Önder, ''Evde kullanılacak ilaç, tıbbi cihaz ve ekipmanların kullanılması da öğretiliyor. Hastanın hangi sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiği bakım ve tedavi planı doğrultusunda doktor tarafından belirleniyor. Hastalar sağlık ihtiyaçları ve hastalık halleri sona erene kadar gerekli bütün sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor'' şeklinde konuştu.
 Ekipman ve personel konusunda da bilgi veren Önder, evde bakım hizmeti biriminde, tam teçhizatlı 1 adet araç, 1 doktor, 1 hemşire, 1 sağlık memuru ile 1 şoförün yanı sıra ihtiyaç halinde ekibe katılan 1 diş hekimi ile 1 de laboratuvar teknisyeni yer aldığını belirtti
 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv