TEZHİP VE MİNYATÜR SERGİSİ AÇILDI

Kahramanmaraş Belediyesi Geleneksel Türk Sanatları Kursu’nu tamamlayan kursiyerlerin hazırladıkları tezhip ve minyatür eserleri Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde açılan sergide beğeniye sunuldu.

15 Kasım 2011 Salı 16:08
TEZHİP VE MİNYATÜR SERGİSİ AÇILDI

Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, İl Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nas, Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı tarafından açılan sergide 50 adet tezhip ve minyatür eseri yer alıyor.

Açılışın ardından kurs eğitmeni Aydan Nazlı eşliğinde sergiyi gezen Başkan Poyraz, 3 aylık bir çalışmanın ardından ortaya çıkan eserleri beğeniyle incelediklerini söyledi. Poyraz, “Eserlerde kursiyerlerimizin bilgi, beceri ve emeklerini gördük. Kahramanmaraş Belediyesi olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada kültür ve sanat etkinliklerine verdiğimiz destek sürecek” diye konuştu.

Geleneksel Türk Sanatları Kursu’nda 3 ay eğitim gören 15 kursiyerin hazırladığı, tezhip ve minyatür sergisinde yer alan eserlerde Besmele’den, Yasin-i Şerif’e kadar pek çok dua ve ayet yer alıyor. Vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gören serginin 20 Kasım’a kadar açık kalacağı bildirildi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv