SGK KAHRAMANMARAŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ, SPAS UYGULAMAYA BAŞLADI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kahramanmaraş İl Müdürü Mehmet Gülpak, Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi'ni (SPAS) uygulamaya başladıklarını söyledi.

22 Kasım 2011 Salı 22:28
SGK KAHRAMANMARAŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ, SPAS UYGULAMAYA BAŞLADI
Gülpak, düzenlediği basın toplantısında, genel sağlık sigortalılar ile bakmakla yükümlü olduğu kişiler için aktivasyon işlemlerini kolaylaştıran SPAS uygulamasının Kahramanmaraş'ta sorunsuz bir şekilde yürüdüğünü belirtti. 

Sistemin kolaylıklarını anlatan Gülpak, sistemle ilgili şunları söyledi: ''Daha önceleri genel sağlık sigortalısı sayılan kimseler ile bakmakla yükümlü olduğu kişiler için kurum merkez ve taşra birimlerinde, sigortalıların tabi olduğu kapsama göre farklı farklı programlar üzerinden aktivasyon işlemleri yapılmaktaydı. SPAS ile artık tüm genel sağlık sigortalıları ile bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık provizyon işlemlerinin tek bir program üzerinden yürütülmektedir. Bu sistem hem vatandaşlara, hem de kurumlara büyük kolaylık sağlayacaktır. SPAS ile bundan böyle Sağlık Bakanlığı'na bağlı sağlık hizmet sunucuları ile üniversite ve anlaşmalı özel sağlık hizmeti sunucuları, eczane ve optik işletmelerince provizyon sorgulaması bu program üzerinden yapılacak.''

Anahtar Kelimeler: SGK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv