REKTÖR DEVECİ, TRT ÇUKUROVA RADYOSUNA ANLATTI

Rektör Deveci, TRT Çukurova Radyosunda ‘Kapaklarınız Umuda Dönüşsün Projesi’ni Tanıttı

20 Mart 2018 Salı 10:40
REKTÖR DEVECİ, TRT ÇUKUROVA RADYOSUNA ANLATTI
 

REKTÖR DEVECİ, TRT ÇUKUROVA RADYOSUNA ANLATTI

Rektör Deveci, TRT Çukurova Radyosunda ‘Kapaklarınız Umuda Dönüşsün Projesi’ni Tanıttı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, TRT Çukurova Radyosu Akdeniz’den Toroslar’a programı yayınına katılarak KSÜ Rektörlüğü ve Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından yürütülen ‘Kapaklarınız Umuda Dönüşsün Projesi’ hakkında bilgiler verdi.

Yaklaşık olarak bir ay önce başlatılan mavi kapak toplama kampanyasında önemli bir katılım oranına ulaştıklarını belirten Rektör Deveci, toplanan kapaklarla alınan tekerlekli sandalyelerin önümüzdeki hafta içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi. Kampanyada belirli bir süre sınırının olmadığını da sözlerine ekleyen Rektör Deveci, “Kapaklarınız Umuda Dönüşsün Projemiz, süreli bir proje değil. Hayat devam ettikçe bu kampanyamızda devam edecek.” diye konuştu.

Projeyle birlikte hem çevre duyarlılığı hem de dezavantajlı vatandaşlarımıza destek noktasında toplumsal bir bilinç oluşturmayı amaçladıklarını ifade eden Rektör Deveci, “Projeyle önemli bir çevre sorununa da destek oluyoruz. Plastik ambalajları yeniden kullanıma kazandırarak ekonomiye de katkı sağlıyoruz.” dedi.

KSÜ’nün yaklaşık 40 bin öğrencisi ve personeliyle birlikte kampanyaya destek verdiğini hatırlatan Rektör Deveci, “Daha önce yürüttüğümüz atık pil toplama kampanyasıyla Türkiye çapında üniversiteler arasında beşinci olmuştuk. Bu kampanyamızla da önemli rakamlara ulaşarak diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmayı umut ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Öğrenci ve personelin önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘Kapaklarınız Umuda Dönüşsün Projesi’ne destek sunmak, faydalı olmaktan son derece memnun olduğunu aktaran Rektör Deveci, kampanyaya destek veren KSÜ ailesine ve TRT Çukurova Radyosu’na kampanyanın duyurulmasına verdiği destek için teşekkürlerini sundu.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv