Onikişubat Belediyesinden sokak hayvanlarına ev

Onikişubat Belediyesi kuşlar ve kediler için özel yaptırdığı evleri ilçenin farklı noktalarına yerleştiriyor.

Onikişubat Belediyesinden sokak hayvanlarına ev

Onikişubat Belediyesi kuşlar ve kediler için özel yaptırdığı evleri ilçenin farklı noktalarına yerleştiriyor.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, talimatıyla hayata geçen Down sendromlu çocukların eğitim ve rehabilitasyon hizmeti alabileceği DOKMER, engelli çocuklar için de Kısa Süreli Engelli Yaşam Merkezi KIYAM’ı ilçeye kazandırmıştı.

İnsan hayatına dokunan Mahçiçek, sokak hayvanlarına da sahip çıkma adına önemli projeleri hayata geçirdi.

Dünyayı birlikte paylaştıklarını söylediği kedi ve kuşların kendilerine birer emanet olduğunu ifade eden Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Dünyamızı birlikte paylaştığımız can dostlarımız bizlere birer emanettir. Dertlerini anlatamayan bu savunmasız sokak hayvanları için bir şey yapmak hepimizin görevidir. Vatandaşlarımıza da örnek olmasını diliyor, her bireyin kendi sokağında, sitesinde bir can dostunu görmesini ve sahip çıkmasını temenni ediyorum. Çocuklarımıza da örnek olacağımız bu davranışlarımızla dünyayı daha yaşanır bir yer kılabiliriz. Yaşamak hepimizin hakkı olduğu gibi minik dostlarımızın da hakkıdır. Onların bizlere ihtiyacı var ve biz Belediye olarak onlara sahip çıkıyoruz. İlçede birçok noktaya yerleştirdiğimiz kedi ve kuş evlerinin sayısını her geçen gün artıracağız. Yaklaşan kış mevsimiyle minik dostlarımızın barınma ihtiyacını karşılamış olacağız. Yaşamak güzel, yaşatmak daha güzeldir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER