ÖĞRENCİLERDEN YADES’E ZİYARET

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermekte olan YADES birimini ziyaret eden öğrenciler aynı zamanda yaşlılara da hizmet ettiler.

29 Mart 2019 Cuma 11:39
  ÖĞRENCİLERDEN  YADES’E ZİYARET
 

ÖĞRENCİLERDEN  YADES’E ZİYARET

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermekte olan YADES birimini ziyaret eden öğrenciler aynı zamanda yaşlılara da hizmet ettiler.

 

‘Okullar Aileler İle Buluşuyor’ projesi kapsamında Sevim Şirikçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mükrime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOKİ 21.Yüzyıl Bay Bayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmenleri ile beraber önce Akıllı Yaşlı Bakım ve Koordinasyon Merkezi(YADES) birimini ziyaret ederek kurulan sistem hakkında bilgiler aldılar.

 

Daha sonrasında ise öğrenciler evlerinde bakımları yapılan yaşlıları evlerinde ziyaret ederek evlerin tadilat işlemi, ziyaret, ev temizliği, yaşlılara ikram, tansiyon, şeker ölçümü, öz bakımları gibi çeşitli hizmetleri yaparak yaşlıları memnun ettiler.

 

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran: “Okullar Ailelerle Buluşuyor Projesi kapsamında öğrenci kardeşlerimiz öğretmenleri ile birlikte önce YADES birimimizi ziyaret ederek buradaki çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

 

Daha sonra öğrenciler bakımları Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılmakta olan yaşlılarımızı evlerinde ziyaret ederek, onların evlerinde yapılması gereken rutin ev işlerini yaptılar, yaşlılarımızla sohbet ederek onlara çeşitli ikramlarda bulundular. Bu ziyaretler de öğrencilerimiz ders niteliğinde oldukça faydalı bilgiler öğrenirken, yaşlılarımız ise oldukça mutlu oldular” diye konuştu.

 

marasmedyamerkezi.com
kahramanmarasspor.com
maraşhaberler.com
özürdilerim.com
sütçüimam.com
dulkadiroğlu.com
fatiherkoç.com
onikişubat.com
46haber.com

www.marasmedya.com

 

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv