banner422

MAHÇİÇEK “ TRAFİK KURALLARINA UYUN, HAYATA TUTUNUN”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 1-5 Mayıs arası kutlanan Trafik ve İlk Yardım Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

MAHÇİÇEK “ TRAFİK KURALLARINA UYUN, HAYATA TUTUNUN”

 

MAHÇİÇEK “ TRAFİK KURALLARINA UYUN, HAYATA TUTUNUN”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 1-5 Mayıs arası kutlanan Trafik ve İlk Yardım Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında “Trafik Kurallarına Uyun, Hayata Tutunun” sloganını kullanan Mahçiçek, şu ifadelere yer verdi.

“Maalesef her gün çeşitli basın mecralarında kaza haberleri görüyoruz. Ve bu kazaların birçoğu dikkatsizlikten, kendine fazla güvenmekten ve trafik kurallarına uymamaktan meydana geliyor. Tedbirsizlikten kaynaklı bu tür kazalar ciddi can kayıplarına neden oluyor. Ufak bir dikkatsizlik, bir insanın canına sebep olabiliyor. Bunun ciddiyetinin bilincinde olarak hareket etmemiz lazım. Öncelikle hız sınırlarına uyalım. Gideceğimiz yere hızla gitmek yerine, erken çıkmayı tercih edelim. Hiçbir iş bir insanın canından daha önemli olamaz. Trafik kuralları konusunda da detaylı bilgiler öğrenip, uygulayalım ve uygulatalım. Özellikle çocuklarımızı bu konuda bilinçlendirmek çok önemli. Hem trafik kuralları hem de ilk yardım konusunda bütün insanların bilinçli olması ve birbirine yardım etmesi gerekir. Bu sebeple, trafikte empati kurarak hareket edin, kurallarına uyun ve hayata tutunun.”

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 04:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER