İLİMİZDE BİTKİSEL ÜRETİM VE BİTKİ SAĞLIĞI ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü salonunda İl Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Müdür yardımcıları, İlçe Müdürleri, Şube Müdürleri ve konu uzmanı teknik elemanlar katıldı.

22 Mart 2018 Perşembe 12:23
İLİMİZDE BİTKİSEL ÜRETİM VE BİTKİ SAĞLIĞI ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
 

İLİMİZDE BİTKİSEL ÜRETİM VE BİTKİ SAĞLIĞI ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü salonunda İl Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya,  İl Müdür yardımcıları, İlçe Müdürleri, Şube Müdürleri ve konu uzmanı teknik elemanlar katıldı.

Toplantıda bitki pasaport sistemi ile bitki ve bitkisel urun hareketleri, iyi tarım uygulamaları, organik tarım, ürun kaybını ve ekolojik sisteme zarar verici faaliyetleri önleyici işlemler, İl dâhilinde bitkilere zarar veren hastalık, zararlılar ile mücadele yöntemleri, alternatif bitkisel üretim, gübre bayilerinin denetimleri, bitki sağlığı ile ilgili iç ve dış karantina hizmetleri, üreticilerce toprak analiz sonuçlarına dayalı gübre kullanımını, çiftçi kayıt sistemi, bitki hastalık ve zararlıları ile erken uyarı tahmin vb. yöntemlerle ve entegre/ biyolojik mücadele, en az kimyasal kullanımını sağlayıcı modern metot ve usullerle mücadele edilmesi, tıbbı ve aromatik bitkiler, tarla bitkileri, meyvecilik, üzümsü bitkiler gibi konular da, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve ilerleyen günlerde yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU‘Kahramanmaraş’ta tarım sektörü her geçen gün artan bir trend içerisinde gelişim gösteriyor. Bu gelişimde Bakanlığımızın belirlediği esaslar doğrultusunda ildeki bitkisel ürünlerde üretimi, verimliliği ve çeşitliliği artıcı çalışmalar yaparak ticari ürün desenini arttırmak, bitkisel üretim potansiyeline uygun projeler hazırlayarak ilimizde tarım ve sanayi entegrasyonunu sağlamak için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda arkadaşlarım ile verimli bir toplantı geçirdik dedi.

Toplantı önümüzdeki günlerde yapılması planlanan projelerin değerlendirilmesi sonrasında, dilek ve temennilerin dinlenmesi ile son buldu.

.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv