İl Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

Kahramanmaraş Vali Ömer Faruk Coşkun, “Bu süreç topyekün bir mücadele gerektiriyor.” dedi.  

İl Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

Kahramanmaraş Vali Ömer Faruk Coşkun, “Bu süreç topyekün bir mücadeleye gerektiriyor.” dedi.  

Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında, ilgili kamu kurum ve kuruluş amirlerinin katılımıyla İl Pandemi Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Coşkun, Son zamanlarda ülkenin her yerinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da vaka sayılarında bir artış söz konusu olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş’ta filyasyon ve izolasyon çalışmalarını tekrar gözden geçildiğini ifade eden Coşkun, şunları kaydetti.

“İlgili kurumlarımızın önerilerini almak hem de kurumlar arası koordine edilmesi gereken hususları istişare etmek üzere toplanmış bulunuyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüz ve diğer kurumlarımız, filyasyon ve izolasyon konusunda gerekli çalışmaları yürütüyorlar. Arkadaşlarımız gecesini gündüzüne katarak fedakârca çalışmalarına devam ediyorlar. Cumhurbaşkanlığımızın kararı ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda ülkemizin her yerinde olduğu gibi İlimizde de yeni tedbirler uygulanmaya başlandı. Söz konusu tedbirler neticesinde vakaların azalacağını ümit ediyoruz.”

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında tüm kurumlarının aktif olarak görev almasını gerektiğini dile getiren Coşkun,  “Bu süreç topyekün bir mücadele gerektiriyor. Kurumlarımız ve vatandaşlarımızdan sürece destek olmasını bekliyoruz. İnşallah birlikte başaracağız. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, İlimizde yapılan filyasyon ve izolasyon çalışmaları, hastanelerin kapasitesi, saha çalışması ve işletmeler yönünde alınması gereken ek önlem talepleri ile ilgili sunum yaptı.” diye konuştu.

Pandemi Kurulu Üyeleri, salgınla mücadele konusunda önerilerini sundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER