banner422

EKİNÖZÜ’NDE MUHTARLARA ORKÖY PROJESİ ANLATILDI

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü`ne bağlı Göksun ve Elbistan İşletme Müdürlükleri ve Ekinözü Belediyesi işbirliği içerisinde Mahalle muhtarına ORKÖY kredileri ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

 EKİNÖZÜ’NDE MUHTARLARA ORKÖY PROJESİ ANLATILDI

 EKİNÖZÜ’NDE MUHTARLARA ORKÖY PROJESİ ANLATILDI

 

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü`ne bağlı Göksun ve Elbistan İşletme Müdürlükleri ve Ekinözü Belediyesi işbirliği içerisinde Mahalle muhtarına ORKÖY kredileri ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Ekinözü Belediyesi ve Göksun Orman İşletme Müdürlüğü ile ortaklaşa Düzenlediği Programda Mahalle muhtarlarına ORKÖY Projesi ve Kredileri hakkında Göksun Orman İşletme Müdürü Murat Körlü ve Elbistan Orman İşletme Şefi Ceyhun Alkan Ekinözü ilçesinde 21 Mahalle muhtarına bilgiler verdiler.

 

Toplantıda bir konuşma yapan Göksun Orman İşletme Müdürü Murat Körlü

, ORKÖY Kredilerinin dağıtımı ve kredi türleri hakkında bilgilendirme yaparak, kredilerin köylüye sağladığı faydalar, kredi kullanımlarından sonra köylünün bundan duyduğu memnuniyet ve değişik kredi türlerinin de uygulanabilirliği hususlarında açıklamalarda bulundu.

Muhtarların da ORKÖY kredileri hakkında daha duyarlı olması gerektiği, her köye ve her orman köylüsü vatandaşına ulaşılarak, konu hakkında bilgilendirme yapmaları ve herkesin bu kredilerden yararlanmasının sağlanabilmesi için kendilerinden destek bekleyerek, birlikte çalışmanın son derece yararlı olacağı konularında görüş birliğine varıldı.

 

Bu desteklerden her üreticinin yararlanmasını arzuladıklarını dile getiren Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, "Özellikle ORKÖY projesine uygun olan Mahallelerimizdeki muhtarlarımızın duyarlı olmalarını istiyoruz. Her vatandaşımıza ulaşılarak konu hakkında bilgilendirme yapmalarını, herkesin bu kredilerden mutlaka yararlanmalarını sağlamak gerekiyor. Böylece hem vatandaşlarımızın gelir seviyesini artırmasına hem istihdama hem de ilçe ekonomisine katkı verebiliriz. Meyve sebze üretimi, hayvancılık, hatta hayvansal atıklardan evlerin ısıtılması ve güneş ve rüzgar enerjisi konularında yatırım yapılabilir." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 03:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER