ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLDİ

GÖKSUN DA İYİ TARIM UYGULAMALARI VE İLK YARDIM KONULU ÇİFTÇİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

14 Ağustos 2017 Pazartesi 10:43
ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLDİ
 GÖKSUN DA İYİ TARIM UYGULAMALARI VE İLK YARDIM KONULU ÇİFTÇİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Göksun Halk Sağlık Müdürlüğü tarafından İlçe Gıda  Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda çiftçilere yönelik iyi tarım uygulamaları ve ilk yardım konusunda eğitim toplantısı düzenlendi.

 

İlçe Tarım Müdürlüğü Teknik personelleri tarafından iyi tarım uygulamalarının çiftçilere sağladığı faydalar, uyulması gereken kurallar, halen iyi tarım uygulamaları yapan çiftçilerin sorunları hakkında bilgiler verilerek iyi tarım uygulamaların İlçe bazında yaygınlaşmasının öneminden bahsedildi. Bunun yanında İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından çiftçilerin arazide yaşanabilecek traktör ve iş makinaları kazalarında öncelikli olarak neler yapması gerektiği, bahçe ilaçlamalarında zehirlenmelere karşı alınması gereken önlemler hakkında da çiftçilere önemli bilgiler verildi.

 

Toplantı sonunda Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Ahmet Mesut KIRAÇ çiftçilere ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine katkılarından ve ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv