Büyükşehir Belediye meclisi toplandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye meclisi toplandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı olağan meclis toplantısı gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere bugün toplandı.

Meclis toplantısının açılışında, Giresun’da meydana gelen sel felaketine değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Giresun’da meydana gelen sel felaketinden dolayı öncelikle oradaki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Orada şehitlerimiz ve hayatını kaybeden vatandaşlarımız var. Şehitlerimize ve hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Rabbim bir daha böyle bir felaket göstermesin.” diye konuştu.

Bugünün önemli bir gün olduğuna değinen Başkan Güngör, “Sultan Alparslan ve şanlı ordusunun, i’la-yi kelimatullah aşkıyla Anadolu topraklarını ilelebet bizlere yurt olarak kazandırdığı Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümünü kutluyorum. Türk ve dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan bu kutlu zaferde ki ruh, bizlere bugün rehberlik ediyor, bundan sonra da etmeye devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinde, geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda ücretsiz taşıma yapan toplu taşıma araçlarına destek verilmesi hususu görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

Komisyonlardan gelen raporların görüşülmesinin ardından Meclis toplantısı sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER