BAŞKAN MAHÇİÇEK’TEN “19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ” MESAJI

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, "19 Ekim Muhtarlar Günü" münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

19 Ekim 2017 Perşembe 09:46
 BAŞKAN MAHÇİÇEK’TEN “19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ” MESAJI
 BAŞKAN MAHÇİÇEK’TEN “19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ” MESAJI

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, "19 Ekim Muhtarlar Günü" münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Söz konusu kutlama mesajında şu ifadelere yer verilmiştir:

   “Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi icra etmektedir.

  Devletin, vatandaşa dokunan sıcak eli ve vatandaşın ilk kapısı olan Muhtarlarımızın, demokrasinin temelini oluşturduğu aşikârdır. Muhtar, mahallesinin milletvekilidir, belediye başkanıdır, hatta cumhurbaşkanıdır. Yakın mesai arkadaşlarımız olarak gördüğümüz muhtarlarımız, fedakârca görevlerini yerine getirerek bizim mahallelerdeki gözümüzdür.

 Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak her zaman halkımızın yanında ve hizmetindedir. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Muhtarlarımız da bu önemli görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler.
  Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Dolayısıyla, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, vatan ve millet aşkıyla hizmet eden tüm muhtarlarımızın ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’nü’ kutluyor, özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv