Başkan Mahçiçek: “Bağımsızlık karakteri olan bir milletiz”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, bu kutlu günün tarihte çok önemli bir dönüm noktası olduğunu, bugünlere gelene kadar çok bedel ödendiğini belirtti.

28 Ekim 2019 Pazartesi 19:47
Başkan Mahçiçek: “Bağımsızlık karakteri olan bir milletiz”

Tarihe kazınmış bu önemli günün maneviyatını en kalbi ve ulvi duygularla yaşadığını belirten Başkan Mahçiçek, şu ifadelerle yer verdi:

“Türkiye toprakları üzerinde yaşayan milyonlarca vatandaşımız bu zamana kadar verdiği mücadele ve onurlu duruşu ile şanlı bir tarihe imza atmıştır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı milletimizin iradesine dokunulmayacağının ve müdahil olunamayacağının daispatı olmuştur. Bizler ve gelecek nesillerimiz,hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunun net bir şekilde ifade edildiği bu günün bilinci ile hareket ederek, Milli mücadele döneminde istiklalinden vazgeçmeyerek üstün fedakarlık gösteren şehitlerimizi, her daim saygı ile anmalı, Türkiye'nin istiklal ve istikbaline sahip çıkmalıyız.”

Tıpkı 15 Temmuz tarihinde gösterdiğimiz milli direniş gibi, Türkiye topraklarında yaşayan kardeşlerimizle her zaman tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet altında bir olacak ve birlik içerisiden olacaklarını sözlerine ekleyen Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Aynı zamanda Barış Pınarı Harekatı’nda devletimizin bekası için çarpışan, canını gözünü kırpmadan feda eden, milletimizin her zaman arkasında durduğu şanlı ordumuza buradan bir kez daha teşekkür ediyor, dualarımızın ve desteğimizin her zaman yanlarında olduğunun bilinmesini istiyorum. ‘Bağımsızlık karakteri’ olan böyle necip, böyle kahraman bir milletin mensubu olmaktan iftihar ediyoruz. Şanlı tarihimizden bu yana inancımızda ve ruhumuzda hep var olan milli irademizi korumayı ve gelecek nesillere aktarmayı temenni ediyorum.”

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv