ARPASATAN, KDV YASASI REFORM NİTELİĞİNİ KAYBETMİŞTİR

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arpasatan, Tüm reel sektör için büyük önem taşıyan KDV yasası bu haliyle reform niteliğini kaybettiğini belirterek, kısa süre içerisinde tekrar gündeme alınmasını arzu ettiklerini belirtti.

09 Nisan 2018 Pazartesi 12:05
 ARPASATAN, KDV YASASI REFORM NİTELİĞİNİ KAYBETMİŞTİR
 ARPASATAN, KDV YASASI REFORM NİTELİĞİNİ KAYBETMİŞTİR

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları  Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arpasatan,  Tüm reel sektör için büyük önem taşıyan KDV yasası bu haliyle reform niteliğini kaybettiğini belirterek,  kısa süre içerisinde tekrar gündeme alınmasını arzu ettiklerini belirtti.

Başkan Arpasatan konu ile ilgili  olarak  yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Yeni çıkarılacak yasa ile bilançolarda biriken KDV leri iade alabileceğimizin ümidini yaşarken genel kurulda son anda iadelerin torba yasadan çıkarılması biz Kahramanmaraş'lı iş insanlarında hayal kırıklığı yaratmıştır.


Halbuki, biriken KDV'lerin iadesi KGF destekli kredilerin ekonomide yarattığı etki gibi bir güç sağlayabilirdi .Öz sermayemiz olan KDV alacağımızı yatırımlarımızda kullanmak isterdik. Unutulmamalıdır ki Devlette birikmiş KDV'ler enflasyon ve kur karşısında erirken, reel sektör  yüzde 18-20 ile kullandığı kredilere faiz ödemektedir. Avrupa Birliği ülkelerinde 5-6 ay gibi kısa sürede KDV iadesi yapılırken bizde tasfiye olmuş bir şirketin bile KDV iadesi yapılamamaktadır.


Tüm reel sektör için büyük önem taşıyan KDV yasası bu haliyle reform niteliğini kaybetmiştir. Kısa süre içerisinde tekrar gündeme alınmasını arzu ediyoruz. KASİAD olarak konunun takipçisi olacağız.”

                                                                                                                    

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner197