banner431

AK Partiden suç duyurusu

AK Parti Kahramanmaraş İl teşkilatı, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçunu işlediği belirttikleri Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ, hakkında Türk Ceza Kanununun 216’ncı maddesi uyarınca, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

AK Partiden suç duyurusu

AK Parti Kahramanmaraş İl teşkilatı, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçunu işlediği belirttikleri Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ, hakkında Türk Ceza Kanununun 216’ncı maddesi uyarınca, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

CHP'li eski bakan Fikri Sağlar’ın bir televizyon kanalında katıldığı bir programda türban ile ilgili olarak, “Türbanlı hakim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var.” açıklamasında bulunmuştu.

Gazeteci Can Ataklı ise “Tayyip Erdoğan'ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım. Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, başka bir doğal felaket. Çok büyük sel, çok büyük yangınlar. Hani Avustralya'yı yakan yangın vardı ya o kadar büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak sel felaketi gibi. Ama en korkutucu olan Türkiye'nin bir askeri başarısızlık elde etmesi” diye açıklamada bulunmuştu.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ise darbe değerlendirmesinde, “Adnan Menderes erken seçim tarihini açıklasaydı, 27 Mayıs önlenebilirdi.” ifadelerini kullandı.

Bu üç isimin yaptığı açıklamaların ardından AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı CHP'li eski bakan Fikri Sağlar, Gazeteci Can Ataklı ve Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçundan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, suç duyurusunun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Milli irade düşmanlığının kimi zaman darbeci, kimi zaman vesayetçi, kimi zaman da marjinal akım temsilcileri olarak karşılarına çıktığını söyledi.

Görgel, “Hepsi de faşizmin en ilkel, en karanlık, en nobran söylemleri ve eylemleriyle millete, milletin değerlerine, tarihine, kültürüne saldıran köhne zihniyetin mensuplarıyla mücadele etmek, kendine bu ülkenin demokrat, yerli ve milli bireyi olarak gören herkesin en başta gelen sorumluluğudur. Yakın tarihte 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a kadar uzanan nice acı hatıraları hala hafızasında canlı olan milletimiz, faşist zihniyete karşı gösterdiği ilkeli ve güçlü duruş sayesinde, ülkemizin en büyük kalkınma ve demokrasi atılımının partimiz vasıtasıyla gerçekleştirilebilmesini sağlamıştır. AK Parti olarak en büyük gururumuz ve mutluluğumuz, bu büyük atılımda milletimizin temsilcisi olarak mücadele safının en önünde yer alıyor olmaktır.” dedi.

Türkiye’nin kalkınma ve demokrasi yolculuğunda kat ettiği mesafedeki başarısının akıl, vicdan ve izan sahibi herkes tarafından takdir edildiğini hatırlatan Görgel, şunları kaydetti:

“Bu sayede ekonomiden hak ve özgürlüklere kadar her alanda dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle mukayese edilebilecek bir yere geldiğimizi en iyi milletimiz biliyor. 2023 hedeflerinde somutlaşan büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası gayretlerimizi, inşallah, zaferle neticelendireceğiz. Tabii bu süreçte, eski Türkiye’de kaldığını ümit ettiğimiz faşist zihniyetin, bulduğu her fırsatta adeta hortlamasının yol açtığı tedirginliği de hep birlikte yaşıyoruz. Kimi zaman milli iradenin tecelligahı olan Meclis’in mehabetini bozan, kimi zaman medya mecralarını kirleten, kimi zaman eskiden mensubu oldukları kurumların saygınlığına zarar veren bu zihniyet sahipleriyle hukuk önünde hesaplaşmakta kararlıyız. Bu örneklerden biri, CHP’nin resmi yayın organı olan bir televizyon kanalında “başörtülü bir hakimin tarafsız olamayacağını ve adil yargılama yapamayacağını” söyleyen, eski milletvekili ve bakan Fikri Sağlar’ın ortaya koyduğu tavırdır. Türkiye’nin artık geride bırakmış olması gereken, büyük acıların çekildiği ve bedellerin ödendiği bir meseleyi yeniden gündeme getiren bu kişi, CHP’nin demokrat yaldızı altındaki faşist yüzünü bir kez daha sergilemiştir. Gazeteci kimliğiyle yaptığı bir sosyal medya paylaşımında ise Can Ataklı, Cumhurbaşkanımızın seçimle gitmeyeceğini, ordunun darbe kabiliyetinin kalmadığını, artık tek ümidin ülkenin halkta öfkeye yol açacak büyük bir felakete uğraması olduğunu söyleyebilecek kadar derin bir sefalete düşmüştür. Darbe ve felaket çığırtkanlığı yapan bu zihniyet, ülkemiz için bizatihi bu tehditlerin kendisi kadar tehlikelidir. Aynı şekilde, Genelkurmay eski Başkanlarından İlker Başbuğ’un, 27 Mayıs darbesinin, şayet rahmetli Menderes erken seçim kararını ilan etseydi olmayabileceği, böyle bir durumda da iktidarın zaten CHP’ye geçeceği yönündeki açıklamaları, zihinlerin gerisindeki darbe sevdasını açık etmiştir.”

Görgel, Türkiye’nin 81 ilde AK Parti teşkilatları olarak yapılan bu saldırılara hukukun bize verdiği hakları kullanarak, suç duyurusunda bulunduklarını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner449

banner426

banner432