Kipaş’a güvenli üretim belgesi

Kipaş Holding’e bağlı Kipaş Mensucat "Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı.

Kipaş’a güvenli üretim belgesi

Kipaş Holding’e bağlı Kipaş Mensucat "Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle yaşanan salgının önüne geçmek için resmi kurumların dışında özel şirketlerde aldıkları önemlerle salgınla mücadelesini sürdürüyor.

Türkiye’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde Türk Standartları Enstitüsü (TSE), işyerlerinde yaşanan pandemi süreci ile birlikte alınması gereken önlemleri içeren bir çalışma yaptı.

Belirlenen çalışmaları hayata geçiren şirketlere yapılan denetim ve incelemeler sonucunda“Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” verildi.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından sanayi tesislerinde alınması gereken önlemlere yönelik gerçekleştirilen denetimden geçen Kipaş Holding’e bağlı Kipaş Mensucat “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı.

Kipaş Holding, pandemi süreci ile birlikte ortaya çıkan sosyoekonomik problemlere karşı, çalışanlarının sağlığına gösterdiği önemi bir kez daha tescillemiş oldu.

 

İşletmelerinde servis ve kapı girişlerinden başlayarak, üretimin ilk aşamasından son aşamasına kadar sosyal mesafe-maske ve hijyen kurallarına uyulması için gerekli tüm tedbirleri alan, kapı girişlerinde vücut ısısını ölçmeye yarayan termal kamera sistemi, antiseptik paspaslar ve dezenfektan otomatları, çalışan geliş ve gidişlerinde servis araçlarının dezenfektasyonu, yemekhanelerinde sosyal mesafeye uyumlu oturma düzeni, çatal-kaşıkların paket servisle dağıtılmı gibi sayamayacağımız kadar birçok önlemi hayata geçirdi.

 

Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, Pandemi süreci ile birlikte sosyal ve ekonomik olarak zor bir dönemden geçildiğini belirtti.

Kipaş Holding olarak çalışanların sağlığı kendileri için her şeyden önemli olduğunu hatırlatan Öksüz, “Biz kendimizi bir aile olarak gördüğümüzden, tüm çalışanlarımızla tüm bu süreç boyunca iletişimdeyiz. En küçük belirti durumunda derhal çalışanlarımızla ilgileniyor ve sağlıkları için ne gerekiyorsa eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi.

 

Bu titiz çalışmaların sonucu Kipaş Tekstil TSE denetimi sonrası “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” aldığını dile getiren Öksüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Alınan bu sertifika, Kipaş Holding bünyesinde çalışanlarımızın işyerlerine güvenmesini sağlayıp, verimlilik artışlarına katkıda bulunacağı gibi, tüm üreticileri İnsan sağlığına uygun üretimi teşvik edecek ve tüketicilerin hijyen konularında kafalarındaki soru işaretlerini giderecek. Bu belge Kipaş Holding’in çalışanlarına gösterdiği değerin bir anlamda belgelenmesi anlamına geliyor.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER