Kipaş, 250 firma arasına girdi

Kipaş Tekstil Ar-Ge Departmanı araştırma ve geliştirmeye yönelik yaptığı projeler ve yaptığı yatırımlar ile Türkiye’de Ar-Ge çalışmalarında ilk 250 firma arasında yer aldı.

Kipaş, 250 firma arasına girdi

Kipaş Tekstil Ar-Ge Departmanı araştırma ve geliştirmeye yönelik yaptığı projeler ve yaptığı yatırımlar ile Türkiye’de Ar-Ge çalışmalarında ilk 250 firma arasında yer aldı.

Turkishtime tarafından hazırlanan ve 2013 yılından bu yana Türkiye’de inovasyon ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin nabzını tutan “Ar-Ge 250” (Ar-Ge'ye en fazla harcama yapan firmalar listesi) araştırması kapsamında, 2015 yılında kurulan ve Kahramanmaraş’ın ilk Ar-Ge Merkezi olma özelliğine sahip Kipaş Ar-Ge Merkezi 250 firma arasında 173’cü sırayı aldı.

Türkiye ihracat sıralamasındaki ilk 500 firma tarafından verilen bilgiler ve Borsa İstanbul şirketlerinin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptıkları açıklamalar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onaylı Ar-Ge merkezine sahip firmaların Ar-Ge 250 araştırması kapsamında yaptıkları bildirimlerden yola çıkılarak hazırlandı.

Kipaş Ar-Ge Merkezinde, Tekstil Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği gibi farklı disiplinlerde uzmanlar ve araştırmacılar bulmaya devam ediyor.

Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Kipaş Tekstil Genel Müdürü Halit Gümüşer, Kipaş Tekstil olarak üretimde olduğu gibi inovatif çalışmalarının yanı sıra araştırma ve geliştirme faaliyetlerine büyük önem verdiklerini belirtti.

Gümüşer, “Tekstil üretiminde sürdürülebilir, yüksek teknolojiye dayalı, çevreye ve doğaya saygılı bir anlayış oluştu. Bunun sebebi ise, tüketim arttıkça doğal kaynaklarımızın kirlenmesi ve azalması yatıyor. Ayrıca teknolojinin gelişmesi bizleri farklı üretim metotlarına yöneltti. Böylece Araştırma ve geliştirme faaliyetlerine daha çok yatırım yaptık ve bundan da oldukça mutluyuz. Kipaş Tekstil olarak, üretim yaparken sürdürülebilir inovatif üretim metotlarımızla gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir dünya bırakıyoruz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER