Bulanık domatesi hasadı

Aroması ve kendine has özellikleriyle dikkat çeken Bulanık domatesinde hasadı devam ediyor.

Bulanık domatesi hasadı

Aroması ve kendine has özellikleriyle dikkat çeken Bulanık domatesinde hasadı devam ediyor.

Hasat çalışmalarına katılan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, artan rekolte ve taleple Bulanık domatesinin Türkiye çapında bir üne kavuştuğunu söyledi.

Bölgesinde gerçekleşen tarım faaliyetlerini yakından takip eden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Bulanık Mahallesinde gerçekleştirilen meşhur Bulanık Domatesi hasadına katıldı.

Hasat yapan vatandaşlarla sohbet eden Başkan Okay, Bulanık Domatesinin ününün Kahramanmaraş’ı aştığını aktardı.

bölgede 300 dönüm alanda yaklaşık 180-200 bin ton arasında ürün elde edildiğini dile getiren Okay, şunları kaydetti:

“Bulanık mahallemizde vatandaşlarımızın çabasıyla korunan bu domates cinsinin ünü şehrimiz sınırlarını aştı. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın gayreti ve bizlerin de desteğiyle Türkiye’de bu alanda önemli bir konuma geleceğimizi düşünüyoruz. Bölgemiz hem seracılık anlamında hem de organik olarak yetiştirilen Bulanık domatesi bakımından çok önemli bir konuma geldi. Bugün burada yapılan hasat çalışmalarına katılarak vatandaşlarımızdan bilgiler aldık. Bölgemizin havası ve suyu bu domates türüne ayrı bir lezzet katmaktadır. Özel bir tohum olarak korunan bu türün gelecek nesillere aktarılması için de yapılan çalışmaları destekliyoruz. Ben tüm çiftçilerimize kolaylıklar diliyorum. Her zaman onların yanındayız.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER