AKEDAŞ, 5 YILDA 150 MİLYON TL YATIRIM YAPMAYI HEDEFLİYOR

Adıyaman Kahramanmaraş Elektrik Dağıtım A.Ş. (AKEDAŞ) Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, “5 yılda 150 milyon TL yatırım yapmayı hedefliyoruz” dedi.

15 Kasım 2011 Salı 14:20
AKEDAŞ, 5 YILDA 150 MİLYON TL YATIRIM YAPMAYI HEDEFLİYOR

Yılmaz, düzenlediği basın toplantısı ile AKEDAŞ’ın son dönemde yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Genel Müdür Yardımcıları Hasan Kaşıkçı ve Medine Tanış’ın da katıldığı toplantıda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Yılmaz, 1 Ocak 2011’de elektrik dağıtım görevini üstlendiklerini belirterek Kahramanmaraş ve Adıyaman illerinde en kaliteli hizmeti sunmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kurumu devralmalarının ardından geçmiş döneme ait borçlarında kendileri tarafından tahsil edilerek devlete aktarıldığını kaydeden Yılmaz, “Geçmiş dönemde 18 bin elektriği kesik abone ve bu abonelerin borçları vardı. Devamlılık esasına göre bu borçlarda bizim elimizle tahsil ediliyor ve kamuya ödeniyor. Öte yandan bazı belediyelerin de kurumumuza borçları bulunuyor. Bu borçlarda uzlaşı ile çözüme kavuşturuluyor ve belediyelerimize yeterince kolaylık sağlanıyor” diye konuştu.

AKEDAŞ’ın gelecek dönemdeki yatırımları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, “Bizim Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından onaylanmış 150 milyon TL’lik 5 yıllık süreci kapsayan yatırımlarımız bulunuyor. Bu yatırımlarımızın 2011 dönemini kapsayan bölümünü büyük oranda bitirdik. Ayrıca uluslar arası bir firmayla da çalışarak, Adıyaman ve Kahramanmaraş’a yönelik daha iyi hizmet vermek açısından bu kentlerin gelişen bölgelerine yönelik master planlarımız devam ediyor. İnşallah bu yatırımlarla birlikte firmamıza olumlu geri dönüşler sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Kayıp ve kaçak elektrik kullanımı noktasında da olumlu gelişmeler yaşandığını dile getiren Yılmaz, “Geçen yıla oranla yüzde 3 oranında iyileşme söz konusu. Devletten alınan elektriğin yüzde 91’lik bölümü satılırken, yüzde 9 oranında kayıp ve kaçak bulunuyor. İlerleyen dönemlerde bu konuda da daha iyi sonuçlar elde edeceğiz” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: AKEDAŞ
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv