Kahramanmaraş Akademi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Kahramanmaraş Akademi” eğitimleri kapsamında Şair-Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, öğrencilerle bir araya geldi.

Kahramanmaraş Akademi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Kahramanmaraş Akademi” eğitimleri kapsamında Şair-Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, öğrencilerle bir araya geldi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ndeki programa konuşan Genç, “Ben bütün hayatım boyunca hep bir hayal peşinde koştum. Bugün geldiğim noktaya hep kurduğum hayal üzerine geldim. Eğer bir başarıdan söz etmek, bir başarıyı yakalamak istiyorsak, mutlaka bir hayalimiz olmalıdır.” dedi.

Genç, gençlerin geçmişle bağını koparmaması gerektiğine söyledi.

Çocuklara iyi bir eğitim vermenin yanı sıra, tarihini ve kültürünü öğretilmesi gerektiğini dile getiren Genç, şunları kaydetti:

“Çocuk geçmişini bilecek ki geleceğe ona göre yön verecek. Başarılı olmak için elbette çalışmak şart ama onun yanı sıra planlı ve programlı hareket etmek, hayatımızı bir düzen üzerine kurmakta gereklidir. Günlük yaşantımızı bir plan dahilinde yaşadığımız sürece hem ne yapacağımızı biliriz hem de zamanımızı boşa harcamamış oluruz. Hani derler ya vakit nakittir. Zaman çok kıymetlidir ve boşa geçmemesi gerekir.”

Başarı için hayal kurmanın önemine de değinen Genç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben bütün hayatım boyunca hep bir hayal peşinde koştum. Bugün geldiğim noktaya hep kurduğum hayal üzerine geldim. Eğer bir başarıdan söz etmek, bir başarıyı yakalamak istiyorsak, mutlaka bir hayalimiz olmalıdır. Bir çocuk daha küçük yaşta hayal kurarsa ve hayatını da o hayali gerçekleştirmek üzere yaşarsa elbette başarılı olur. Her ne kadar yolumuza engeller çıksa da mutlaka hayalimizden vazgeçmeden yolumuza devam edeceğiz. Bu millet 1071’de kurduğu hayal ile dünyaya hükmetti. Ama ne zaman ki hayalinden vazgeçti, işte o zaman kaybetti. Osmanlı’nın yıkılmasının sebebi de hayalinden vazgeçmiş olmasıdır.”

Programın sonunda Genel Sekreter Yardımcısı Çetinkaya, Şair-Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç’e teşekkür ederek hediye takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER